Družina a klub

Ludmila Šromotová

Krajské ředitelství Policie Moravskoslezského kraje vyhlásilo celokrajskou soutěž s preventivní tématikou v návaznosti na vydání didaktické hry „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“, které se konalo 7.listopadu 2017 v Městském kulturním centru ve Fulneku.

Soutěžila čtyřčlenná družstva z žáků čtvrtých tříd základních škol v Moravskoslezském kraji, celkem se zúčastnilo 15 škol. Naší školu reprezentovali žáci K. Kořenek, L. Vícha, R. Gřešek, J. Kokoř. Soutěž probíhala ve dvou kolech. Z prvního kola postoupilo pět nejúspěšnějších družstev, mezi kterými bylo i družstvo naší školy. V průběhu preventivního dopoledne byl zajištěn doprovodný program – ukázky výcviku služební kynologie, kriminalistické techniky. Ve finále se žáci umístili na krásném druhém místě.  Žákům gratulujeme.

Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů, který je věnován našim rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům, je to den, který ukazuje na to, že bychom si měli uvědomit, s čím se musí potýkat senioři. V mládí si nikdo z nás neuvědomuje a ani nepřipouští, že jednou budeme všichni staří. A proto Školní družina a školní klub pořádali Zábavné soutěžní odpoledne, konané u příležitosti Dne babiček a dědečků „Jablko nepadá daleko od stromu“  20. 10. 2017 od 15.30 hodin v prostorách školního klubu. Soutěžní odpoledne patřilo babičkám a dědečkům s vnoučaty. Spolu plnili nachystané disciplíny připravené vychovatelkami školní družiny a školního klubu. Například házeli jablka na strom, soustředili se na slalom s kuličkou, hádali zvuky zvířat, procvičili si protiklady, ustlali postel a jiné úkoly zaměřené na známé lidové přísloví. Zastavili jsme čas v dnešní uspěchané době a senioři si užili odpoledne se svými vnoučaty a všichni odcházeli s úsměvem na tváři.

Vážené babičky a dědečkové, milé děti,

dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na zábavné soutěžní odpoledne,

konané u příležitosti Dne babiček a dědečků

„Jablko nepadá daleko od stromu“,

které se uskuteční v pátek 20. 10. 2017 od 15.30 hodin

v prostorách školního klubu.

„Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže být ani dospělým.“ (Charlie Chaplin)

Těšíme se na Vaši účast!

dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na zábavné

soutěžní odpoledne

„Na samotě u lesa“,

konané u příležitosti Dne babiček a dědečků,

které se uskuteční v pátek 14.10.2016 od 15.30 hodin

v prostorách  školního klubu.

maison-dessinee-ruisseau-canards-thomas-kinkade-223072

Od pondělí 11. do pátku 15. července proběhl Letní příměstský tábor školní družiny – Putování za dinosaury. Žáci si během tohoto týdne osvojili vědomosti druhohor, kdy se po zeměkouli procházeli dinosauři. Ukazovali si dinosaury v naučných knihách, četli o nich, malovali a vyrobili si papírového dinosaura. V úterý jsme odjeli do Dinoparku, kde jsme se podívali na dinosaury zblízka. V parku jsme se zabývali Landterapií, v keramické dílně rozvíjeli manuální dovednosti. V závěru týdne jsme hráli golf, soutěžili v malování dinosaura, zhlédli Jurský park a na památku si utvořili tričko savovou technikou.DSCF5961 DSCF5980 DSCF5986 DSCF5991 DSCF5997 DSCF6014 DSCF6026 DSCF6033 DSCF6037 DSCF6053 DSCF6056 DSCF6060 DSCF6068 DSCF6071 DSCF6078

V úterý 12. července se konal celodenní výlet Příměstského tábora školní družiny – Putování s dinosaury do Dinoparku Ostrava – Doubrava. Vrátili jsme se do druhohor, kdy žili dinosauři. I když nám nepřálo počasí, v 3D kině jsme shlédli příběh O putování dinosauřího mláděte, prohlédli si vystavené exponáty dinosaurů, projeli se dinovlakem, relaxovali na hřišti. Při odchodu si žáci nakoupili suvenýry a spokojeně se vrátili domů s historickými poznatky a novými zážitky.

DSCF6040 DSCF6043 DSCF6046 DSCF6049 DSCF6050 DSCF6051

dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na zábavné
soutěžní odpoledne:
„Den babiček a dědečků
aneb
srdce s láskou darované“,
které se uskuteční v pátek 9.10.2015 od 15.30 hodin
ve školním klubu.

Svou účastí podpoříte děti v soutěži společnosti Age „Srdce s láskou darované“.

srdce

V týdnu od 13. – 17. července jsme se přesunuli zpět v čase do dalekého Egypta a zažili vše, co prožívali před mnoha lety opravdoví Egypťané. Velká táborová hra byla zaměřena na život ve starém Egyptě. Naznačila dětem, že kdysi nějaký Egypt byl, a že tam byli lidé, kteří žili určitým stylem života.

Děti získaly základní znalosti o faraónech, o pyramidách, bozích, o Nilu a životě ve starém Egyptě. Naučily se vyrábět papyrus, seznámily se s hyeroglify. Pojmenovaly se egyptskými jmény, naučily se názvy měst, zvolily si svého faraóna. Vyrobily si kostým, navštívily velké jezero, u kterého hledaly pomocí znaků poklad. Vystopovaly vezírovu tarantuli a svezly se na velkém oři. Přešly do světa mrtvých – vymalovaly svou posmrtnou masku a provedly mumifikaci.

Děti odcházely spokojené a plné nových zážitků, znalostí a zkušeností.

DSCF5858DSCF5876DSCF5902DSCF5918

Ve čtvrtek 30. 4. 2015 proběhlo ČAROSPANÍ školní družiny v budově prvního stupně. Zúčastnily se děti z I., VI. – IX. a XII. oddělení. Děti jsme přivítali v 18:00. Nocování bylo zahájeno v malé tělocvičně vyhodnocením nejlepší čarodějnice a čaroděje. Pak následovaly soutěže na školním hřišti, společné opékání, výroba čarodějnice a večer byl zakončen hrou „hledání ztraceného kocoura“. Za jejich snahu jsme děti odměnili sladkostmi a řidičským oprávněním na létající koště. Po skončení se všichni zavrtali unaveni do svých spacáků a ráno jsme se v 9:00 hodin rozloučili po společné snídani. Dětem se první společné nocování líbilo, a už se těší na další.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA