Družina a klub

Ludmila Šromotová

Krajské ředitelství Policie Moravskoslezského kraje vyhlásilo celokrajskou soutěž s preventivní tématikou v návaznosti na vydání didaktické hry „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“, které se konalo 7.listopadu 2017 v Městském kulturním centru ve Fulneku.

Soutěžila čtyřčlenná družstva z žáků čtvrtých tříd základních škol v Moravskoslezském kraji, celkem se zúčastnilo 15 škol. Naší školu reprezentovali žáci K. Kořenek, L. Vícha, R. Gřešek, J. Kokoř. Soutěž probíhala ve dvou kolech. Z prvního kola postoupilo pět nejúspěšnějších družstev, mezi kterými bylo i družstvo naší školy. V průběhu preventivního dopoledne byl zajištěn doprovodný program – ukázky výcviku služební kynologie, kriminalistické techniky. Ve finále se žáci umístili na krásném druhém místě.  Žákům gratulujeme.

Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů, který je věnován našim rodičům, prarodičům, maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům, je to den, který ukazuje na to, že bychom si měli uvědomit, s čím se musí potýkat senioři. V mládí si nikdo z nás neuvědomuje a ani nepřipouští, že jednou budeme všichni staří. A proto Školní družina a školní klub pořádali Zábavné soutěžní odpoledne, konané u příležitosti Dne babiček a dědečků „Jablko nepadá daleko od stromu“  20. 10. 2017 od 15.30 hodin v prostorách školního klubu. Soutěžní odpoledne patřilo babičkám a dědečkům s vnoučaty. Spolu plnili nachystané disciplíny připravené vychovatelkami školní družiny a školního klubu. Například házeli jablka na strom, soustředili se na slalom s kuličkou, hádali zvuky zvířat, procvičili si protiklady, ustlali postel a jiné úkoly zaměřené na známé lidové přísloví. Zastavili jsme čas v dnešní uspěchané době a senioři si užili odpoledne se svými vnoučaty a všichni odcházeli s úsměvem na tváři.