Družina a klub

Poslední z řady Příměstských táborů patřil sportu. 31 sportovních nadšenců se sešlo v pondělí 21. srpna v prostorách školní tělocvičny.  Hned po zahájení, rozdělení do družstev a menším proškolení o bezpečnosti, začal trénink v kopané. Odpoledne pak čekal děti velký fotbalový turnaj. Seznamovací společný večer se nesl v duchu táborového ohně. Opékání párků, vyprávění, ale také vzpomínání na předešlé ročníky, vykouzlily přátelské úsměvy na tvářích táborníků.

Druhý den si děti vyzkoušely volejbal a přehazovanou, odpoledne jsme se vlakem vydali do nedalekých Jakubčovic nad Odrou, kde se odehrála velká paintballová bitva o táborovou vlajku. Po návratu se konal turnaj v přehazované a večer jsme promítali v letním kině veselou komedii z učitelského prostředí.

Ve středu ráno vyrazily týmy dětí do ulic Vítkova, aby tak zahájily tradiční RETRO hru. Jejich úkolem bylo zjistit něco o historii vítkovského sportu a posbírat co nejvíce informací o sportovních vítkovských osobnostech. Nedílnou součástí této terénní hry bylo také konání dobrých skutků. Děti zametaly před obchody, pomáhaly občanům s nákupy atd. Odpoledne pak patřilo naší tradiční LANGOŠ PÁRTY, které se zúčastnili také rodiče našich táborníků. Večer se uskutečnil přátelský zápas rodičů proti dětem a to v baseballu. V tomto utkání byl stav nerozhodný 1:1.

Čtvrteční den byl ryze florbalový. Během celého dne probíhaly turnaje mezi týmy a na večer se vítězné družstvo utkalo v exhibičním zápase s učitelským týmem.

Poslední den nesměl chybět tolik oblíbený basketbal a odpoledne už se balilo, loučilo a truchlilo, že už je konec. Týden utekl jak voda a my doufáme, že sportovní nadšení vydrží dětem nejméně do příštího tábora. 🙂

Blanka Sedlaříková, Mgr. Petr Molek, Mgr. Ivo Hasala a Karína Kopecká