příspěvková organizace

V druhém prázdninovém týdnu proběhl v prostorách školy Netradičně – tradiční sportovní tábor. Do školní tělocvičny se v pondělí 9. června sešlo téměř 30 sportovních nadšenců, kteří s napětím očekávali rozdělení do soutěžních družstev. Sportovní disciplíny byly v tomto roce víc jak lákavé, ale také náročné. Účastníci tak mohli změřit své síly ve sportovních novinkách v kin – ballu či  korfballu. Nechyběly ani tradiční sporty, jako florbal, nebo fotbal, který si naše děti zahrály proti družstvu, složenému z tatínků. I přes obrovské úsilí dětí tatínci nakonec vyhráli a zasloužená cena v podobě dortu putovala do jejich rukou. Ale protože to jsou osobnosti a jdou svým ratolestem příkladem, dort nakonec spořádali všichni společně. A jaký by to byl tábor, bez strašidelné táborové hry, letos nesla název „Neotáčej se“ a pískotu bylo opravdu hodně. Středa na táboře patřila, jak jinak, než tradiční langoš párty. Opět k nám zavítali pánové s vodními atrakcemi. Neodradil nás ani trvalý déšť a vodní skluzavku tudíž nebylo třeba tolik kropit. Skvělé langoše smažila paní Doleželová a rodiče opět utvořili soutěžní družstvo, které se tentokrát utkalo s našimi sportovci v korfballu. A abychom prověřili bojovnost našich táborníků, rozjeli jsme se, letos do Nového Jičína na laser game.

Netradičně tradiční sportovní tábor měl také jednu zvláštnost, celý týden se plnila tzv. Drtivá porážka, která byla opravdu drtivá. Celý týden jsme si tak uvědomili, že není důležité za každou cenu vyhrát, ale že podstatné je hrát fair play.

Ráda bych touto cestou poděkovala mým kolegům Mgr. Petru Molkovi, Mgr. Ivu Hasalovi, Blance Sedlaříkové, Karíně Kopecké, Věře Burdíkové, Radce Kopecké a také skvělému osazenstvu školní jídelny.

Andrea Brijarová – vedoucí tábora