příspěvková organizace

Tradiční nocování, které pořádá školní klub, se 19. 10. 2018 neslo v duchu JUMP. Podmínkou účasti bylo freestyle oblečení. Tuto podmínku všichni účastníci zdárně splnili a modely byly opravdu nápadité. V odpoledních hodinách jsme se vydali autobusem do Ostravy, kde nás v ENHA FREESTYLE trampolínové aréně čekali profesionální trenéři. Ti žákům vysvětlili, jak je vlastně skákání pro tělo důležité. Dozvěděli se tak, že při skákání podporují pohyb lymfy a tím také detoxikaci organismu, zvyšují aktivitu kostní dřeně, produkující červené krvinky. Skákání také zlepšuje reakční rychlost, rovnováhu, prospívá zraku, odbourává stres, podporuje dobrou náladu a zlepšuje kvalitu spánku a hlavně účastníky baví.

Než se žáci pustili do samotného skákání, vyslechli si ještě pár cenných rad týkajících se bezpečnosti a ochrany zdraví při tomto náročném extrémním sportu. A pak už se ozývala z arény jen vlna nadšení a radosti. Vyzkoušet si mohli 600 m2 navzájem propojených sportovních trampolín, freestyle trampolínu a skoky s možností tréninkových dopadů do molitanové jámy se vzduchovým polštářem. Všem se pobyt v aréně moc líbil a po návratu si žáci navzájem předali své skákací zkušenosti.

Po návratu je čekalo ještě školní mistrovství ve skoku do výšky z malé trampolíny, skoky na skákadlech a doskok na cíl, jímž byl namalovaný panáček na velké žíněnce.

A jaké by to bylo nocování bez tradiční noční hry? Tentokráte měla téma „Noc na pitevně“ a bylo opravdu čeho se bát. Odvahu projevili téměř všichni účastníci a následná exkurze „pitevny“ za světla je patřičně pobavila.

Ráno už nás čekal jen úklid a zhodnocení celého nocování. Obdarováni byli nejlepší skokani a nejlepší freestyle módní modely.

Spoustu jsme se dozvěděli a mnoho cenných rad si vzali k srdci. Už víme, že u tak náročného sportu je třeba dávat především pozor na své zdraví a bezpečí.

 

Karína Kopecká, Andrea Brijarová