V pondělí 26.listopadu 2018 navštívil odpoledne VIII. a IX.oddělení školní družiny pan Tomáš Kubánek z Hrabství se svou poutavou přednáškou o myslivosti a lesnictví. Přivezl s sebou různé jelení i srnčí trofeje, spoustu shozeného paroží, zuby divokých prasat, vyčiněné kůže – např.kuny a jezevce, vypreparovanou hlavu lišky a srnce, myslivecké zbraně – pušky a nůž, myslivecký dalekohled a k nahlédnutí i několik knih o myslivosti. Děti seznámil s tím, co je zapotřebí splňovat k tomu, aby se mohly věnovat myslivosti. Přednášku doplňoval příběhy z praxe, které byly naučné i úsměvné. Děti měly spousty dotazů a pan Kubánek jim ochotně odpovídal. Přednáška se dětem velice líbila a děti se dozvěděly spoustu zajímavých informací o práci myslivců a o lesní zvěři.