V pondělí 10. 12. 2018 proběhla v VI. a VII. oddělení školní družiny ukázka lidového řemesla  – drátování. Odborník z praxe David Ďuriš nejprve seznámil účastníky s historií drátování a materiálem, který se při drátování používá. Součástí byla i výstava výrobků a knih s tématikou drátování. Každý z účastníků si tuto techniku mohl vyzkoušet a vyrobit si vlastní výrobek. Děti i rodiče si zkusili vyrobit srdíčko, baňku nebo zvonek z drátu. Svoje výrobky si každý podle vlastní fantazie dozdobil korálky. Na závěr nás seznámil s péčí o drátované výrobky tak, aby co nejdéle vydržely.

Hlavním úkolem projektu bylo seznámit žáky a rodiče s lidovým řemeslem drátování a tím přispět ke smysluplnému trávení volného času.

Bc. Romana Nováková