Pravou vánoční atmosféru jsme na naší škole navodili v pátek 14. 12. 2018, kdy školní klub ve spolupráci s žákovským parlamentem II. stupně uspořádal Vánoční jarmark. Po několika týdnech plných příprav a vyrábění jsme konečně mohli vystavit k prodeji svá vánoční díla. K zakoupení byly plovoucí svíčky, výrobky ze dřeva, přírodního materiálu, látek a mnohé další. Nechyběli ani vánoční punč, perníčky a pro naše nejmenší také budka přání s andělem Petronelem. V odpoledních hodinách se v rámci jarmarku uskutečnil projektový den „Vánoční tradice – muzicírování“, který vedl Ing. Leoš Váňa, bývalý učitel hudby na Základní umělecké škole ve Vítkově. Seznámil přítomné s tradičními i netradičními hudebními nástroji, dechovým orchestrem a nejznámějšími českými i zahraničními koledami, z nichž některé také naživo zahrál a my jsme měli možnost posedět a zazpívat si u vánočního stromečku, který nazdobili naši klubáci. Se zpěvem a hudebním doprovodem pomohly také paní učitelky Mgr. Jana Brožová a Mgr. Romana Fajmonová. Poděkování patří všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli ke zdárnému průběhu našeho klubového jarmarku.

Školní klub a žákovský parlament II. stupně