15. 2. 2019 byla realizována ve školním klubu sportovní akce „BOZ při parkourovém skákání“ v rámci projektu Šablony II – Úspěšně v základním vzdělávání. Aktivita započala výjezdem do ENHA FREESTYLE arény do Ostravy. Již po příjezdu se účastníků ujali profesionální trenéři, kteří jim podrobně vysvětlili pravidla parkourového skákání. Zásady dodržování bezpečnosti a ochrany zdraví, zdůraznili také nutnost odpočinku v návaznosti na soustředění. Popsali vliv tohoto extrémního sportu na lidský organismus, což je především zlepšení fyzické kondice a zvýšení fyzické síly.

Po této teoretické části následovala praktická část, kdy si žáci mohli získané rady vyzkoušet v parkour parku. I tato aktivita byla odborně vedena. Žáci skákali do molitanové jámy se vzduchovým polštářem s možností skoků z hrany, vyvýšené hrany, nebo nastavitelné hrazdy. Měli možnost také zdolávat různé překážky i horolezeckou stěnu.

A protože součástí ENHA FREESTYLE arény jsou také trampolíny, nechyběla ani hodinka skoků na těchto atrakcích. Po tak náročném sportovním výkonu čekala na každého účastníka výborná večeře v podobě šunkové pizzy.

Po návratu už zbývaly síly jen na napínavý film, který se promítal v malé tělocvičně školního klubu a zasloužený spánek. Ráno jsme se rozešli do svých domovů se skvělými zážitky.

Karína Kopecká, Andrea Brijarová, Lukáš Váňa