příspěvková organizace

V pátek 7. 6. a v sobou 8. 6. 2019 proběhlo v prostorách školního klubu již tradiční Minisoustředění tanečního kroužku. Sešlo se 32 malých tanečnic a dokonce 2 tanečníci. Celá akce začala tanečním tréninkem a pokračovala společnými hrami, soutěžemi a dováděním. Maminky nám na večeři a na snídani napekly dobrotky, tak bylo o plný stůl postaráno. Vzhledem k tomu, že jsme si ustlali ve školním klubu, nechyběla ani pohádka na dobrou noc „Zpívej“ a také tajné, výjimečné brambůrkování. Všechny děti po tak náročném dni usnuly bez problémů a ráno se s úsměvem zapojily do společné rozcvičky a úklidu. Ještě před tím, než jsme rozdali diplomy a dárky, naskytl se nám vzácný okamžik. Pan učitel Ambrož šel zrovna zapisovat hodnoty do naší meteorologické budky, využili jsme tedy situace a poprosili jej o malou přednášku. Ukázal nám, jak naše stanice funguje, vysvětlil používání teploměrů, srážkoměrů atd. Děti se zaujetím poslouchaly a obdivovaly jeho každodenní poctivé měření a zapisování.

Pak už jsme se jen rozloučili, předali diplomy, dárečky a popřáli si krásné ve zdraví prožité léto s tancem a pohybem.

Karína Kopecká