Družina a klub

Vítejte u nás ve spojeném oddělení

Naše oddělení jsou spojena do příjemného domáckého prostředí. Žáci mají možnost využívat více místností, ve kterých mohou relaxovat, hrát si s obchodem, kuchyňkou a kutislkým stolkem, stavět z konstruktivních stavebnic, stavět z velkých molitanových kostek, mohou hrát společenské hry, skákat na trampolíně, tvořit z různých materiálů a naučit se řemeslných dovedností, mohou využít naší družinkovou knihovničku nebo si jen tak povídat.

V našich prostorách si každý najde své místečko a kvalitně využije volný čas.

Týdenní plán 25. 9. – 29. 9. 2017

Vážení rodiče,
pro děti mladšího školního věku je důležitý pohyb na čerstvém vzduchu, hlavně ve volnočasových aktivitách. Naše oddělení bude i nadále za příznivých podmínek navštěvovat školní hřiště. Proto Vás prosíme, aby Vaše děti měly přiměřenou obuv a teplé oblečení – bunda, čepice, šálek nebo šátek, rukavice. Školní hřistě budeme navštěvovat i v zimních měsících.
Děkujeme za pochopení.
 
Vychovatelky Ludmila Šromotová, Romana Nováková
 

Září – léto končí

Piráti z Karibiku

Celý týden se žáci zabývali tématem pirátů. Nejprve jsme si družinku vyzdobili rybkami v moři, které se zavěsili na ozdobu. Seznámili se s mořeplavcem Kryštofem Kolumbem, při čtení na pokračování. Namalovali si pirátské lodě zvolenou technikou a někteří malovali moře různými modrými barvami. Z konstruktivních stavebnic postavili lodě dle své fantazie a zahráli si společné hry.

Dokončené pirátské lodě zdobí chodbu a prostory naší družinky.

Venkovní aktivity

Využíváme každého pěkného počasí a trávíme čas na školním červeném hřišti. Mezi oblíbené venkovní činnosti patří kopaná, vybíjená, házení na koš a individuální hry. Také umíme odpočívat na dece, kde hrajeme různé hry – double, prší, pexeso nebo děvčata tvoří z gumiček.

Morseova abeceda, kolektivní hra

Námořníci vysílali vzkazy pomocí čárek a teček tzv. Morseovou abecedou. My jsme se pokusili rozluštit vzkaz a napsat náš vzkaz morseovkou. Pekelně jsme se soustředili, ale všichni do puntíku splnili. Další den jsme se připravovali na pustý ostrov a procvičili jsme naši paměť v kolektivní hře – Když pojedu na pustý ostrov, vezmu si s sebou…