Družina a klub

Týdenní plán VIII. a IX. oddělení od 22.1.2018 do 26.1.2018. doc

Vítáme Vás na stránce VIII. a IX.oddělení!

Zde se můžete dočíst, co jsme s dětmi v uplynulém měsíci dělali v naší společné družině.

p.vychovatelky: Blanka Sedlaříková a Jana Tvrdá

Související obrázek

AKTUÁLNĚ: Připravujeme zábavné soutěžní odpoledne pro sourozence :,, Rytířské klání“, které se bude konat 9. 2. 2018 od 15. 30 hod.

Tímto Vás všechny co nejsrdečněji zveme!

Měsíc prosinec začal návštěvou Mikuláše s čertem a andělem, přišli do vyučování, ale i v družině ještě doznívaly dojmy dětí z tohoto setkání. Povídali jsme si o Mikulášské tradici, vyráběli jsme v Dovedných rukách papírové čerty, které jsme pak odeslali do soutěže o „Nejhezčího čerta“ do Informačního centra v  Hradci nad Moravicí, výsledky zatím nejsou známé.

 

Proběhla soutěž o „Vánoční vločku“, zapojilo se hodně dětí a bylo těžké vybírat tu nejpovedenější, vybraní malíři byli oceněni sladkou dobrotou a jejich díla jsou vystavená na sítích, které zdobí naši chodbu do družiny.

 

 

 

A když nám o víkendu napadl sníh, takhle si ho děti užívaly:

 

 

 

   

Největší událostí měsíce prosince pro nás byly „Vánoční dílničky pro rodiče a děti“. Vyráběly se svícny a papíroví andělé. Připravené bylo pro všechny pohoštění. Vůně jehličí krásně zaplavila naši družinu a vánoční koledy příjemně podtrhly předvánoční atmosféru. Před Vánoci jsme se rozloučili a hned jsme se na sebe a naší družinu těšili  až se setkáme v novém roce 2018!

 

 

 

 

 

První  dva listopadové týdny jsme se zapojili do družinové soutěže „Panáček Recykláček“, úkolem bylo vytvořit panáčka z odpadových materiálů, které patří do žlutých a oranžových kontejnerů a vymyslet pro něj originální jméno. Děti soutěž zaujala a snášely nám do družiny různé kelímky, krabičky, víčka atd… Podařilo se nám společnými silami vyrobit „Princeznu Kemilku a jezevčíka Kelvina“ a ti teď jsou vystaveni ve vestibulu školy v budově vyššího stupně, doufáme, že v hlasování vyhrajeme!!!  

Přes sv. Martina, který nám moc sněhu nepřinesl,  jsme se přenesli do „Týdne se skřítkem“, ve společné besedě jsme si povídali o „domácích skřítcích“ a napadlo nás, že by děti mohly nakreslit svého domácího skřítka štěstí. Proto, že se dětem skřítci velmi povedli, ocenili jsme všechny, kdo malovali, ale vybraly jsme i 3 nej a ti pak obdrželi sladkou odměnu! Tato soutěž běžela do konce listopadu.

 

A jednoho skřítka jsme našly i my dvě v naší družině!!!! Koukejte!

V dovedných rukách jsme vyráběli závěs na dveře, který jsme ozdobili voňavým kořením.

 

   

A sněhovou nadílku nám přinesl poslední listopadový den… Takto jsme si 30.listopadu zařádili ve sněhu!

Druhý školní měsíc, říjen, jak jsme již zmínily v odstavcích níže, jsme započaly Týdnem her z projektu MAS Opavsko. V přírodě se v tomto měsíci velmi letos dařilo houbám a tak i my jsme si o houbách, houbaření s dětmi povídaly a navíc, jsme i v pracovní činnosti houby vyráběli z papíru a ve výtvarné činnosti jsme je malovali. Na konci měsíce před podzimními prázdninami se uskutečnilo v družině Halloweenové setkání masek. A co by to bylo za Hallooween bez strašidelné dýně, ty naše si děti vybarvovaly formou antistresových omalovánek. V Dovedných rukách, zájmové páteční činnosti jsme si ušily veselé myšky.

 

 

 

 

 

A je to za námi. Co? No přece září, první školní měsíc!

Prázdniny a léto utekly jako voda, nový školní rok jsme přivítali spolu s žáky III.A, III. C a IV.B. A hned první týden jsme věnovali vzpomínkám. Vzpomínkám na prázdniny, dovolené, volný čas a relax, zážitky, které jsme si všichni dopřáli. Podzim a chladnější počasí přišli dříve než by kdo čekal, ale i přesto jsme si hráli,  téměř každý den po obědě, venku na hřišti. Oblíbenou hrou je „Cukr, káva, limonáda“!  Ve výtvarné činnosti děti vybarvovaly velké antistresové omalovánky, A3, ve tvaru Motýla. V pracovní činnosti si vyrobily zápich z ozdobného papíru opět v podobě motýlka. Motýli se stali symbolem naší družiny pro tento školní rok a že jich máme v družině nepočítaně. Přišel podzim a s ním se urodila spousta hub – nejen v lese, ale i v naší družině! Vyrábíme je z papíru.

  

  

Měsíc říjen jsme zahájili díky projektu z MAS Opavska Týdnem her. Byla nám zapůjčena krabice plná stolních her, děti je všechny vyzkoušely a některé se staly velmi oblíbenými! Např. Speed cups a MonStars, IQ  Blox…