Družina a klub

Týdenní plán VIII. a IX. oddělení od 13.11. do 17.11.2017. doc

Vítáme Vás na stránce VIII. a IX.oddělení!

Zde se můžete dočíst, co jsme s dětmi v uplynulém měsíci dělali v naší společné družině.

p.vychovatelky: Blanka Sedlaříková a Jana Tvrdá

 

Související obrázek

AKTUÁLNĚ: Připravujeme na 14.listopadu od 16.30 hod. akci Lampionový průvod

Tímto Vás všechny co nejsrdečněji zveme!

Druhý školní měsíc, říjen, jak jsme již zmínily v odstavcích níže, jsme započaly Týdnem her z projektu MAS Opavsko. V přírodě se v tomto měsíci velmi letos dařilo houbám a tak i my jsme si o houbách, houbaření s dětmi povídaly a navíc, jsme i v pracovní činnosti houby vyráběli z papíru a ve výtvarné činnosti jsme je malovali. Na konci měsíce před podzimními prázdninami se uskutečnilo v družině Halloweenové setkání masek. A co by to bylo za Hallooween bez strašidelné dýně, ty naše si děti vybarvovaly formou antistresových omalovánek. V Dovedných rukách, zájmové páteční činnosti jsme si ušily veselé myšky.

 

 

 

 

 

A je to za námi. Co? No přece září, první školní měsíc!

Prázdniny a léto utekly jako voda, nový školní rok jsme přivítali spolu s žáky III.A, III. C a IV.B. A hned první týden jsme věnovali vzpomínkám. Vzpomínkám na prázdniny, dovolené, volný čas a relax, zážitky, které jsme si všichni dopřáli. Podzim a chladnější počasí přišli dříve než by kdo čekal, ale i přesto jsme si hráli,  téměř každý den po obědě, venku na hřišti. Oblíbenou hrou je „Cukr, káva, limonáda“!  Ve výtvarné činnosti děti vybarvovaly velké antistresové omalovánky, A3, ve tvaru Motýla. V pracovní činnosti si vyrobily zápich z ozdobného papíru opět v podobě motýlka. Motýli se stali symbolem naší družiny pro tento školní rok a že jich máme v družině nepočítaně. Přišel podzim a s ním se urodila spousta hub – nejen v lese, ale i v naší družině! Vyrábíme je z papíru.

  

  

Měsíc říjen jsme zahájili díky projektu z MAS Opavska Týdnem her. Byla nám zapůjčena krabice plná stolních her, děti je všechny vyzkoušely a některé se staly velmi oblíbenými! Např. Speed cups a MonStars, IQ  Blox…