příspěvková organizace

V sobotu ráno se tým tercie ve složení Eliška Halamíčková, Klára Kořenková, Ondra Šamárek a David Jirout vydal na týden do Brna na letní Olympiádu dětí a mládeže. Pobyt získali za 1. místo se snímkem Negoogluj, zasportuj!!! v krajské soutěži S filmem na LODM. Cestování bylo náročné. V pátek večer se tercie vrátila ze školního výletu (rovněž Brno) a už v sobotu ráno cestovali do Brna zpět. I přes velkou únavu pracovali s maximálním nasazením. Reprezentovali Moravskoslezský kraj v netradiční disciplíně Krátký film/video. V průběhu olympiády museli natočit snímek na téma „Rychleji, výše, silněji a vždy v duchu přátelství a fair play“. Zpracovávali veškeré události kolem olympiády, nejen jednotlivé sportovní kategorie, ale i společenský, kulturní a volnočasový život sportovců. Sledovali radost z vítězství, chuť bojovat ze všech sil, sportovní přátelství, zklamání, prohru. Situaci měl náš tým obtížnou díky technickému vybavení protihráčů, kteří přijeli s profesionálními kamerami a drony pro natáčení z výšky. V průběhu tří dnů jsme cestovali po celém Brně od sportoviště ke sportovišti a natáčeli a natáčeli. 4. den následoval výběr nejlepších záběrů, střih, hledání hudebního podkladu a závěrečné ozvučení. Odevzdat soutěžní snímky jsme museli do 16. 00. Situaci nám znesnadňovala i absence wifi a noční putování za on line připojením. Po odevzdání díla jsme si oddechli a konečně mohli začít vychutnávat bonusy našeho pobytu-návštěvu VIDA science centra, muzea Anthropos, filmu Úsvit kosmického věku v Hvězdárně Brno, koncert skupiny Slza, rappera LIPA, klavíristy a zpěváka MILA a Sebastiena. Ve Fun parku Kolejní byly k dispozici následující aktivity: lezecké stěny, kolonožka, golfové trenažéry, frisbee, beach volejbal, minifotbal, pétanque, boxovací trenažér, přetahování lanem, šipky atd. Viděli jsme rovněž ukázky práce zásahové jednotky, kynologů a instruktorů sebeobrany. I když se tým neumístil na medailových pozicích a obsadil v rámci republiky krásné 11. místo, byl pro něj pobyt v Brně, s pravou olympijskou atmosférou, zážitkem na celý život.

                                                                                                                            Mgr. Milena Mačáková

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA ODM OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA