příspěvková organizace

V pátek 24. 11. 2017 se uskutečnila exkurze třídy oktávy k Okresnímu soudu v Opavě. Před samotným začátkem soudních jednání studenty s formální stránkou toho, jak vše u soudu probíhá, seznámila soudkyně Mgr. Eva Valoušková, která zodpověděla i následné dotazy k jednotlivým soudním jednáním a jejich průběhu.

Studenti během dvou hodin u soudu mohli vidět projednávání dvou podmínečných propuštění a jedno jednání ve věci trestní. Vzhledem k závažnosti bylo jedno z podmínečných propuštění projednáváno v tzv. soudním senátu, ostatní případy byly lehčího charakteru, tudíž je řešil tzv. samosoudce.

Díky exkurzi se studenti mohli seznámit s právem v praxi, mohli si promluvit se zaměstnanci soudu, vidět osudy lidí, kteří mají problémy se zákonem a také snahu soudů nalézt nejlepší možné řešení, které povede k jejich nápravě.

Za všechny účastníky bych chtěl poděkovat zaměstnancům soudu a státní zástupkyni za ochotu a vstřícnost.

Mgr. Miroslav Bučánek

 

20171124_082521 20171124_084031 20171124_084239