příspěvková organizace

Ve středu 21. března se žáci gymnázia společně s vyučujícími navlékli do pestrobarevných ponožek, hýřících rozmanitými druhy, vzory a potisky, aby se tak připojili ke Světovému dni Downova syndromu, který se v tento den neslaví náhodou. Downův syndrom se totiž vyznačuje ztrojením 21. chromozomu, jenž svým tvarem připomíná právě ponožky. Tímto dnem jsme se tedy snažili vyjádřit podporu lidem trpícím Downovým syndromem. Ponožkový den by tak měl poukázat na to, že tito lidé jsou součástí naší společnosti.

Žáci jednotlivých gymnaziálních tříd mezi sebou soutěžili o nejkreativnější fotku s ponožkami a nejosobitější báseň, jejímž tématem byla jinakost. Obdrželi jsme vskutku zajímavé příspěvky, mezi nimiž jsme v obou kategoriích nakonec zvolili vítěze. V kategorii FOTOGRAFIE první místo obsadili naši nejmladší, a to žáci primy. Ovšem vybrat jednoznačného vítěze v kategorii BÁSEŇ byl nelehký úkol, neboť každý ze soutěžních příspěvků byl zajímavý, nevšedně jazykově a obsahově ztvárněný. Po delší úvaze v této kategorii zvítězili žáci sexty, jejichž literární příspěvek doslova zářil metaforami.

Mgr. Lenka Jamnická

 

1 G Ponožkový den (2) Sexta