příspěvková organizace

V pátek 15. 6. proběhla v učebně biologie pro třídy nižšího gymnázia přednáška Davida Machače na téma Ze života masožravých rostlin. Měli jsme tak možnost proniknout do fascinujícího světa těchto krásných organismů a odhalit jejich důmyslné strategie např. lepkavé listy a samouzavíratelné pasti. David je také členem Darwiniany = České společnosti pěstitelů masožravých rostlin, a tak jsme obdivovali většinu prezentovaných exemplářů v praxi. Proběhnul také test na promoření populace parazitem Toxoplasmou gondii. Na závěr měl David přichystanou soutěž, jejíž vítězové Daniel Zeisberger z primy a David Jirout z kvarty získali za odměnu jak jinak než masožravku.

Mgr. Milena Mačáková

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA