příspěvková organizace

Ve středu 3. 10. se dva dvoučlenné týmy ze tříd 4. G (Valerie Šavrdová, Magdalena Tomešová) a 6. G (Jan Leher, Dominik Nedzbala) zúčastnili workshopu k soutěži Ekoenergie18 – chytrý region, konaném ve Střední škole teleinformatiky v Ostravě Porubě. Workshop byl zaměřen na čtyři hlavní okruhy:

  1. Úspory energií jsou cool
  2. Obnovitelné zdroje energie a blízká budoucnost
  3. Užitečné odpady a jejich následné využití
  4. Chytrý region – zelená budoucnost MSK

Po třech blocích zajímavých přednášek, vedených pedagogy Vysoké školy báňské, čekala žáky exkurze na vodní dílo Morávka. Týmy mají necelé dva měsíce na výběr a zpracování tématu. Finále soutěže se uskuteční 21. listopadu, v případě úspěchu čeká soutěžící lákavá finanční odměna.

Držíme pěsti.

Mgr. Milena Mačáková