příspěvková organizace

Protože se nám v předchozích letech jako motivační prvek pro studenty osvědčilo jezdit na  divadelní představení v angličtině, využily jsme rády této příležitosti i v letošním roce a vydaly 3. 10. 2018 se studenty sexty, septimy a oktávy do opavského Loutkového divadla, tentokrát na Shakespearovu hru Sen noci svatojánské, která má poněkud komplikovanější děj v několika paralelních liniích. Naštěstí divadelní společnost Nika Theatre, jež tuto komedii realizovala ve spolupráci se studenty ostravského gymnázia, dokázala složitý děj i Shakespearův text zjednodušit, takže všichni bez problémů rozuměli a dokázali tak ocenit i humorné prvky a herecké výkony vrstevníků. Další představení v angličtině navštíví žáci základní školy,  a to na jaře.

Jana Ambrožová a Jitka Složilová