příspěvková organizace

O tom, Jak je důležité míti Filipa, se sami přesvědčili studenti vyššího gymnázia na divadelním představení ve Slezském divadle v Opavě v pátek 2. listopadu 2018.

Jako každý rok, tak i letos jsme mohli využít příležitosti obléknout se do slavnostního a vycestovat do krásného prostředí Slezského divadla. Jak už název napovídá, těšili jsme se na zpracování klasického díla Oscara Wilda – Jak je důležité míti Filipa, které nás přeneslo do prostředí Viktoriánské Anglie. Hlavní postava John Worthing střídavě žije na venkově a střídavě ve městě, tam se však vydává za svého neexistujícího bratra Filipa. V průběhu představení se však onen Filip objeví na scéně v podobě jeho kamaráda Algernona Moncrieffa. Už z toho je zřejmé, že o komické situace v této hře nebylo nouze, což dokládal také samotný smích z publika.

Myslím si, že si studenti tento kulturní den užili a doufám, že i v příštím roce se můžeme těšit na další zpracování nějakého klasického díla.

Mgr. Michaela Škrabalová