příspěvková organizace

Ve čtvrtek 20. prosince odjeli vybraní žáci z gymnaziálních tříd odhalit tajemství potopené lodi Titanic. Výstava probíhala na Výstavišti v Brně v pavilonu C.

Výstava byla koncipována jako průřez celou historií Titanicu – od vyhotovení této obrovské lodi, přes samotnou plavbu a život na lodi (byly doloženy změny v cestování 1., 2. a 3. třídou), po ztroskotání a postupné odhalování příčin, záhad a tajemství.

Na začátku jsme všichni obdrželi boarding pass, takže pro každého z nás se výstava stala osobním prožitkem. Až na samotném konci jsme zjistili, jestli jsme osobou přeživší na Titanicu, či se pro nás plavba stala osudnou. Celá výstava byla doplněna řadou autentických předmětů, které na Titanicu byly nalezeny, doplněna zajímavými informacemi. Kromě popisných tabulí jsme na začátku dostali mluvící zařízení a sami jsme si tak mohli rozhodnout, kterým informacím budeme věnovat větší pozornost a které pro nás nejsou podstatné.

S touto výstavou byli studenti velmi spokojeni. Někteří měli možná jinou představu ohledně provedení, ale v závěru akci hodnotili jako velmi vydařenou a domů se vraceli s pozitivními dojmy.

Mgr. Michaela Škrabalová