příspěvková organizace

V měsíci lednu proběhla již tradičně školní kola Biologické olympiády kategorie A – D. Tématem kategorie A/B bylo Mládí vpřed, téma kategorie C/D znělo Příjem a výdej látek aneb něco dovnitř, něco ven. Žáci odpovídali na 30 testových otázek, v praktické části pracovali s červy potemníka, odhalovali rozmanité chemické reakce s ptačí skořápkou, zjišťovali vitální kapacitu plic a mechaniku dýchání. V kategorii A se na 1. místě umístil Jan Kundrát, na 2. místě Lucie Pšenicová a na 3. místě Anežka Šrubařová. V kategorii B se na 1. místě umístil David Handl, na 2. místě Lukáš Duben a na 3. místě Vanda Bendíková. V kategorii C se na 1. místě umístil Vojtěch Vašátko, na 2. místě Vojtěch Jakubík a na 3. místě Lucie Konečná. V kategorii D se na 1. místě umístila Tereza Šusterová, na 2. místě Filip Jedinák a na 3. místě Karel Vlk.

Výhercům blahopřejeme.

Mgr. Milena Mačáková