příspěvková organizace

Bývalé žáky ve škole vždy rádi přivítáme, ať už absolvovali před desítkami let, nebo vloni, a nejinak tomu bylo i 23. ledna, kdy mezi nás přišli studenti VUT Brno Vojta Šíma, který letos svá studia končí, a Jan Juroška, který právě úspěšně zakončil první semestr, aby se se svými mladšími spolužáky podělili o radosti i strasti, jež život vysokoškoláka provázejí. Nedávno jsme měli podobně zajímavou debatu se studentkou 5. ročníku LF UP Olomouc Dominikou Kundrátovou, jejíž prezentace detailně, ale zároveň poutavě, představila medicínská studia u nás. Tyto dva pohledy se příliš nelišily, neboť pokud chcete být úspěšní, předpokládá se dobrá příprava z gymnázia, odhodlanost, chuť do studia, pracovitost a onen pověstný kousek štěstí …  Žáci dostali řadu dobrých rad, ale i varování. Vojtova a Honzova prezentace i vystoupení, byť to jsou technici každým coulem, byla zábavná, ovšem hlavně užitečná, což si někteří žáci jistě vybaví, až budou poprvé stát před budovou oné vysněné vysoké školy, až se budou zapisovat, řešit ubytování či kredity. A my jim přejeme, ať to zvládnou na výbornou!   

PhDr. Marie Mikulíková