příspěvková organizace

Ve čtvrtek 4. 4. proběhlo na Mendelově gymnáziu v Opavě okresní kolo 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Naši školu reprezentovalo v pěti soutěžních oborech 5 žáků septimy a poprvé i jedna žákyně kvinty. Do krajského kola postupuje z  1. místa Alexandr Pisani s prací Efektivita prospěchových stipendií (obor 13 Ekonomika a řízení), Marie Repková s prací Walt Disney a jeho animovaný svět (obor 15 Teorie kultury, umění a umělecké tvorby) a Martina Maléřová s prací Alkoholismus a jeho příčiny, průběh a následky (obor 14 Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času), z druhého místa pak Jan Kundrát s prací Účinky pH na aktivitu asparagové proteázy Nepenthesin z láčkovky Nepenthes mixta při chemickém rozkladu glutenu (obor 4 Biologie) a Lucie Pšenicová  s prací Celiakie v životě člověka (obor 6 Zdravotnictví). Klára Kořenková se umístila na 4. nepostupovém místě s prací Etologie a způsob chovu plemene Zakrslý beran (obor 4 Biologie).

Výhercům gratulujeme a držíme pěsti do krajského kola, které proběhne 10. 5. 2019 v Ostravě.

Mgr. Milena Mačáková