příspěvková organizace

Vzhledem k tomu, že se blíží termín voleb do Evropského parlamentu, organizace Člověk tísni v rámci svého projektu Jeden svět na školách opět umožnila žákům středních škol vyzkoušet si volby nanečisto.

V  úterý 7. 5. 2019 tak od 7:30 do 10:00 měli studenti naší  školy možnost svůj hlas vhodit do volební urny. Projektu se zúčastnili gymnazisté od kvarty po septimu, ale příležitost vyzkoušet si volby nanečisto jsme dali i žákům 9. ročníků základní školy.

V naší škole přišlo volit 119 žáků ze 127, kteří odevzdali své volební lístky před tříčlennou volební komisí (Jiří Zwesper, Dominik Nedzbala a Jan Leher – sexta). Ve volbách bylo do urny vhozeno za gymnázium 63  hlasů, z toho pět neplatných, a za základní školu 56 hlasů, z toho 15 neplatných.

Výsledky pro gymnázium jsou tyto – s velmi malým náskokem se na prvním místě umístila strana Starostové a nezávislí (STAN) a TOP 09 (13,8 %), následovaná ANO, vytrollíme europarlament (11 %), která byla v těsném závěsu. Třetí v pořadí by byla strana ČSSD (8  %).

U žáků základní školy volby dopadly takto – na prvním se místě umístila strana KSČM (14,6 %), následovaná Romskou demokratickou stranou a na třetím místě se umístila strana pro Česko.

Celkově volby na naší škole vyhrála strana Starostové a nezávislí (STAN) a TOP 09 (11,1 %).

Jiří Zwesper, sexta