příspěvková organizace

V pátek 10. května se v prostorách nové auly Technické univerzity Vysoké školy báňské v Ostravě konalo krajské kolo 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti. Naše škola měla zastoupení rovnou v pěti soutěžních oborech: Biologie, Zdravotnictví, Teorie kultury, umění a umělecké tvorby, Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času a Ekonomika a řízení. V široké konkurenci soutěžících z celého Moravskoslezského kraje se naši žáci rozhodně neztratili a získali hned tři diplomová místa. Do celostátního kola postupuje z  1. místa Alexandr Pisani s prací Efektivita prospěchových stipendií (obor 13 Ekonomika a řízení), v licitaci je z 2. místa Lucie Pšenicová  s prací Celiakie v životě člověka (obor 6 Zdravotnictví), 3. místo obdržel Jan Kundrát s prací Účinky pH na aktivitu asparagové proteázy Nepenthesin z láčkovky Nepenthes mixta při chemickém rozkladu glutenu (obor 4 Biologie). Účastnický list si odnesly žákyně Ivona Marie Repková s prací Walt Disney a jeho animovaný svět (obor 15 Teorie kultury, umění a umělecké tvorby) a Martina Maléřová s prací Alkoholismus a jeho příčiny, průběh a následky (obor 14 Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času).

Výhercům blahopřejeme a Sašovi držíme pěsti do celostátního kola, které se koná 14. – 16. 6. na Mendelově gymnáziu v Opavě.

Mgr. Milena Mačáková