příspěvková organizace

V pátek 24. května 2019 se konala přednáška či spíše debata s bývalou studentkou našeho gymnázia doc. Janou Drbohlavovou, Ph.D., která vyučuje na Vysokém učení technickém v Brně a už déle než rok zároveň spolupracuje v rámci Evropské komise s Evropskou chemickou agenturou jako národní vyslaný expert v oblasti výzkumu nanotechnologií v Bruselu.

Na začátku jsme zhlédli krátkou prezentaci o EU a jejích institucích. V rámci této části jsme zmínili i volby do Evropského parlamentu. Někteří z nás, ti plnoletí, mají díky nim možnost spolurozhodovat o dalším evropském dění. Evropa nám přinesla mnoho pozitivního, ale zůstává řada otazníků…

V průběhu našeho setkání nechybělo ani malé občerstvení – skvělé belgické pralinky, neboť došlo i na to, jak se žije v Bruselu.

Na závěr nás čekal kvíz, v němž jsme si mohli ověřit, co jsme se během přednášky dozvěděli. Výherci byli za správné odpovědi odměněni zajímavými věcnými cenami – tričky, šátky a brožurami.

Chtěla bych moc za všechny poděkovat za zajímavou přednášku a diskusi. Dozvěděla jsem se mnoho užitečných informací.

Dita Baraňáková, sexta