příspěvková organizace

Dne 26. 11. 2019 odjelo 5 zástupců: Vítek Helísek, 5. B, Ulrika Neuwirtová, 5. A, Kateřina Kolbová, 6. A, z tercie Daniel Zeisberger, Adam Karlík, z naší školy na slavnostní vyhlášení 10 nejaktivnějších škol Moravskoslezského kraje ve sběru drobných elektrozařízení do Ostravy.  Sami jsme nevěděli, jak se umístíme. Bylo pro nás překvapení, když jsme si při vyhlašování kráčeli pro krásné 1. místo mezi školami v Moravskoslezském kraji. Obdrželi jsme diplom a krásný dort.  Nasbírali jsme 793 kg vytříděných elektrozařízení za období leden až říjen 2019. Pro nás soutěžící byl připravený zábavný kvíz s ekologickou tématikou. Obdrželi jsme drobné odměny a velmi chutné občerstvení, které sponzorovaly firmy Asekol, Moravskoslezský kraj, Recyklohraní aneb Ukliďme svět. Tato společenská akce byla velmi zajímavá a povzbudila nás, abychom pokračovali  ve sběru nepotřebných elektrických přístrojů. Pan učitel Petr Ambrož je hlavním organizátorem sběru a zajišťování odvozu vysloužilých elektrospotřebičů na naší škole. Za jeho práci mu velmi děkujeme. V příštím roce se pokusíme nasbírat ještě více kilogramů nepotřebných elektrospotřebičů, abychom i nadále ulehčovali přírodě.

Adam Karlík a Daniel Zeisberger