příspěvková organizace

Stalo se již tradicí, že se žáci za doprovodu vyučujících němčiny, vypraví do předvánoční Vídně za poučením i zábavou. Skupina 50 žáků a 3 pedagogických pracovníků tak učinila  v pátek 29. listopadu 2019. Po pěší prohlídce historického centra města následovala návštěva Hofburgu, dnes sídla rakouského prezidenta, ale v době Rakouska – Uherska sídla císaře. Nejprve jsme navštívili prostory, ve kterých je vystaveno nádobí a porcelán, který byl používán na císařském dvoře. Poté jsme se vydali na prohlídku královských apartmá, ve kterých žila císařovna Alžběta Bavorska, nazývaná – Sisi, se svým manželem císařem Františkem Josefem I..  Všichni žáci obdrželi českého audio průvodce, a tak si mohl každý sám, podle svého vlastního tempa a zájmu, expozici prohlédnout. Poté jsme se vypravili na zámek Schönbrunn, kde jsme si prohlédli zahrady zámku, prošli si nádherný adventní jarmark a ochutnali různé speciality. Tečkou za naši exkurzi byla návštěva Primarku.

Mgr. Blanka Váňová