příspěvková organizace

Ve čtvrtek 16. 4. 2020 proběhlo online okresní kolo Středoškolské odborné činnosti, kde naši školu reprezentovali 3 soutěžící ve dvou soutěžích oborech.

Aby vše mohlo proběhnout, museli soutěžící do úterý 14. 4. 2020 do 12 hodin nahrát obhajobu své práce v podobě videa do YouTube. Následně si museli vyzkoušet připojit se do Teams, skrze nějž ve čtvrtek probíhala vlastní přehlídka. Jednotlivé poroty se postupně dle harmonogramu do systému připojovaly a soutěžící zde měli porotcům zodpovědět otázky, které jim byly předem zaslány. Poté, co se sočkaři odpojili, porota se poradila o výsledném pořadí soutěžících.

Naši zástupci uspěli následujícím způsobem:

V oboru 06 Zdravotnictví se na 4. – 6. místě umístil Jiří Zwesper ze septimy (práce Nikotin, největší vrah v historii lidstva), který soutěžil v konkurenci osmi soutěžících.

V oboru 16 Historie soutěžily dvě práce, obě z naší škol. Na 1. místě se umístila Dita Baraňáková ze septimy (práce Radim Gaudentius, první arcibiskup polský z rodu Slavníkovců) a na 2. místě Eliška Halamíčková ze sexty (práce Zaniklá obec Barnov a život rodiny Jakelovy).

Obě postupu práce v oboru Historie postupují do krajského kola. Blahopřejeme!

Mgr. Miroslav Bučánek, ředitel školy