příspěvková organizace

logo_interreg

Tento projekt je spolufinancován z programu Evropské unie INTERREG IIIA ČR – PR

CZ_PL_vlajecky

  • Dny plné zábavy. Ve sportovních soutěžích děti bojovaly v atletickém dvojboji mladších i starších žáků, v kulturní části soutěží se zpívalo DOREMI a výtvarníci malovali na téma prázdniny.

  • Vodácký kurz. V červnu uskutečnil mezinárodní vodácký výcvik pro 46 dětí na Velkém Sedle v Kružberku. Děti se naučily sjíždět řeky na kajacích a raftech, pod vedením členů hasičského záchranného sboru byly seznámeny se základy první pomoci, lezení na lezecké stěně, přežití v přírodě, používání hasičských pomůcek, sjíždění lanovky. Zúčastnily sportovních závodů, navštívily hráz přehrady, město Budišov, zatančily si na diskotéce, zpívaly při kytaře u ohně a obdržely diplomy.

  • Putovní tábor. V červenci bylo 30 dětí v Loučné na Desnou, kde strávily šest dní při poznávání Jeseníků, jezdily na výlety, objevovaly krásu tamních jeskyní a seznamovaly se s místními zajímavostmi.

  • Setkání pedagogických sborů. Pod Pradědem v krásném hotelu Kamzík měli polští a čeští učitelé projektovou konferenci a prezentace vzdělávacích systémů v Polsku a Česku.

  • Lyžařský výcvik. V Loučné nad Desnou, v penzionu Oáza, se zúčastnilo 60 dětí lyžařského výcviku. Probíhal na Červenohorském sedle. Děti si mohly vybrat lyže nebo snowboard. Vydaly se na tůru do Velkých Losin, kde se podívaly na zámek a do muzea výroby ručně dělaného papíru. Každý den večer byl kulturní program, kde se děti vzájemně seznamovaly a získávaly nová přátelství.