příspěvková organizace

Zahájení_2013_náhledKaždý první krůček do nové životní etapy bývá velmi důležitý a taky trochu rozpačitý. Je tomu i tak, když jdou prvňáčci poprvé do školy. Celkem 91 prvňáčků zahájilo svůj první školní den v pondělí 2. září 2013. Děti se na školu těšily, také na své paní učitelky a na nové kamarády. Jejich třídními učitelkami jsou v 1. A třídě Mgr. Dagmar Lanková, v 1. B třídě Mgr. Jana Hanušová, v 1. C třídě Mgr. Petra Chovancová a v 1. D třídě Dagmar Snášelová. Prvňáčky, jejich rodiče, ale i babičky a dědečky přivítaly paní učitelky ve vyzdobených třídách, s dětmi si povídaly, co je ve škole čeká a popřály jim hodně úspěchů ve školních lavicích a spoustu zážitků v novém kolektivu.
Rodiče si své děti fotili a natáčeli, aby měli na tento slavnostní den pěkné vzpomínky. Poté se všichni společně přemístili do kulturního domu. Tam prvňáčky přivítala ředitelka školy Mgr. Blanka Váňová a společně se starostou města Vítkova Ing. Pavlem Smolkou předali dětem pamětní listy. Prvňáčky a jejich rodiče také pozdravil místostarosta města Vítkova pan Zdeněk Hegar. Slavnostní shromáždění zpestřili svým veselým tanečním vystoupením žáci 5. A třídy a na kytaru zahrála písničky z pohádek Viktorie Matulová z 9. B třídy. Věříme, že celý tento školní rok bude tak hezký jako tento první školní den. Fotogalerie zde.