příspěvková organizace

Vůně nejrůznějších druhů léčivých bylin prostoupila třídu III. A dne 24. 11. 2017. Lektorka organizace Rozchodník inspirativním způsobem provedla žáky světem aromatických léčivek. Žáci se seznámili s rozmanitými druhy bylin doslova všemi smysly. Nejprve se učili bylinky poznávat za pomocí obrázků , karet a pracovních listů. Dramatizací si vzájemně upevňovali léčivé účinky jednotlivých bylin. Jak kvalitní čichové ústrojí žáci mají, si otestovali v následující aktivitě, kdy rozeznávali byliny čichem. Hmat však také nezahálel- všichni si vyrobili plátěné voňavé pytlíčky naplněné levandulí, heřmánkem a mátou, které si odnesli domů jako upomínku na tento poutavý pořad. Závěrečnou tečkou byly potěšeny zejména chuťové pohárky žáků, kdy vyzkoušeli různé druhy bylinných čajů. Jednoznačně zvítězil čaj heřmánkový. Ať je zima nebo mráz, nemoci již nemají v III. A šanci.

Mgr.Barbora Marešová