příspěvková organizace

V pátek 15. 12. se vybraní žáci vypravili na historickou exkurzi do Krakova.  Nejprve jsme v židovské čtvrti Kaziměř navštívili muzeum Oscar Schindler´s Factory, kde jsme poznali historii města Krakov a jeho židovských obyvatel před 2. světovou válkou i během války.

Dalším zastavením byl hrad Wawel. Měli jsme možnost prohlédnout si katedrálu i s královskými hrobkami. V tamní věži jsme vystoupali až ke známému zvonu Zigmund. Prošli jsme rozlehlým nádvořím, abychom pod Wawelem na břehu řeky Visly spatřili symbol Krakova – draka, jak chrlí oheň.

Z hradu Wawel jsme se vydali na prohlídku centra města. Jedinečnou atmosféru jsme prožívali na vánočních trzích. Tam jsme také mohli obdivovat Sukenici a Mariánskou baziliku.

Žáci už dnes vědí, že Krakov patří k perlám polské historie a kultury.