příspěvková organizace

Dne 20. 12. 2017 se tercie a ostatní 8. třídy zúčastnily zájezdu do Slezského divadla v Opavě na vystoupení „Gazdina roba“. Gazdina roba je realistické drama, z vesnického prostředí, jehož autorkou je Gabriela Preissová, která se inspirovala skutečným příběhem. Toto představení je o dvou zamilovaných lidech, Evě a Mánkovi. I přestože se milují, nemohou být spolu kvůli tomu, že Mánek pochází z bohatší rodiny než Eva, takže se nakonec rozejdou. Když se po čtyřech letech opět potkají, v tu dobu ovšem již sezdaní s jinými partnery, zjistí, že jsou do sebe stále zamilovaní.  Poté, oba dva odjedou do Rakouska, kde se rozhodnou, že budou žít spolu. Mánek se po ostré hádce se svou matkou však uchýlil k tomu, že bude lepší, když se vrátí ke své manželce, a proto se s Evou znovu rozchází. Jeho zrada Evu natolik zasáhne, že se rozhodne ukončit své trápení skokem do Dunaje.

Na divadelním představení nás zaujaly kostýmy herců. Hudba byla taktéž krásná a podmanivá. Jelikož byl příběh z větší části smutnější, hudba jej dokázala alespoň na chvíli rozveselit, a dát tedy představení místy šťastnější ráz. Zaznělo zde několik pěkných písniček, které nám ještě dlouho budou znít v hlavě. Ale nejvíce bychom ocenily živý orchestr, který doprovázel zpěv herců.

Velká pochvala tedy patří všem účinkujícím, protože předvedli fantastický výkon.

V. Šavrdová, B. Švecová a M. Tomešová (žákyně 3. G)