Ski park Gruň, Staré Hamry

2. 1. 2018-6. 1. 2018

Letos jsme absolvovali lyžařský kurz sedmých ročníků hned na začátku nového kalendářního roku. Hostil nás lyžařský areál Gruň, který disponuje třemi sjezdovkami. Bohužel z důvodu nevyhovujících sněhových podmínek byla v provozu pouze jedna sjezdovka se sedačkovou lanovkou. I přes tyto bojové podmínky jsme se věnovali výcviku celých pět dní.

Na výcvik vyjelo 43 žáků sedmých ročníků a sekundy. Vytvořili jsme 3 lyžařská a 2 snowboardová družstva, která po celý výcvik zdokonalovala své dovednosti na sjezdovce. Aktivity na svahu jsme završili závodem ve slalomu.

Nedílnou součástí lyžařských kurzů jsou večerní přednášky a soutěže. Žáci se dozvěděli mnoho informací o lyžařském desateru a nebezčí na horách, lyžařské výstroji a výzbroji či první pomoci.

Na závěr byli nejúspěšnější slalomáři odměněni diplomem a nejlepší tým doplňkových soutěží sladkým pokladem. Všichni účastníci obdrželi účastnický list.

Nepřízeň počasí nás nijak nerozhodila a kurz řadíme mezi zdařilé. Všichni žáci udělali obrovské pokroky na lyžích i snowboardech!

Děkujeme za všechny účastníky lyžařského výcviku Městu Vítkov, které přispělo částkou 2000,- Kč na žáka a věříme v podporu i nadále!