Základní škola

Ve čtvrtek 11. ledna 2018 se konal další ročník Šifry Jana Ámose, jedná se o soutěž určenou pro žáky 5. ročníků základních škol. I v tomto roce jsme byli mile potěšeni hojnou účastí, neboť se nám do soutěže přihlásilo 32 žáků, kteří tak vytvořili šest soutěžních týmů.

Jednotlivé týmy měly před sebou 10 stanovišť s rozličnými soutěžními úkoly, přičemž po jejich zdárném splnění obdržely část Šifry. A jaké typy úloh na ně čekaly? Žáci sestavovali pomocí světelných diod předem danou informaci, v učebně chemie pracovali s tablety a skrze nápaditou výukovou aplikaci zjišťovali vlastnosti chemických prvků, dále je čekaly jazykové hlavolamy, dějepisné pexeso či hudební kvíz a mnoho dalších aktivit.

Všichni účastníci byli úspěšní, jelikož obdrželi všechny potřebné části Šifry k jejímu úspěšnému rozluštění. Po hodině a půl soutěžení tak měli před sebou různé obrázky, v nichž byla zakódována přísloví. I v tomto kroku všechny týmy obstály na výbornou, byly oceněny diplomy a sladkou odměnou.

Tímto bych chtěla srdečně poděkovat všem kolegům, kteří se do příprav a samotné realizace soutěže zapojili, dále velké díky patří žákům sekundy, tercie a kvinty a samotným soutěžícím.

Mgr. Jamnická Lenka