příspěvková organizace

Ve dnech 22. – 26. 1. 2018 jsme pro žáky 1. – 5. ročníků uspořádali lyžařskou školičku v lyžařském areálu Vaňkův kopec, kam jsme se dopravovali každý den třemi autobusy. Celé pětidenní akce se zúčastnilo 103 dětí, které byly rozděleny do družstev podle lyžařských schopností. Na svahu byl dostatek instruktorů, družstva začátečníků měla dva lyžařské instruktory, aby se mohli dětem lépe věnovat při samotné výuce. Během celého týdne bylo vyhovující počasí a výborné sněhové podmínky. Novinkou letošní školičky bylo i vzpomínkové focení. V pátek celá akce vyvrcholila závodem ve slalomu, vyhodnocením, rozdáním diplomů a medailí a pro všechny děti byl pod sjezdovkou připraven zdravý ovocný raut. Některé děti měly pro své instruktory připravená malá překvapení, a tak na tvářích všech byl vidět spokojený úsměv. Před odjezdem z Vaňkova kopce se vrátilo vypůjčené lyžařské vybavení a všichni ostatní lyžaři si vše odvezli autobusy zpět do Vítkova. Děkujeme těm ochotným, kteří neváhají nabídnout pomocnou ruku při přenášení lyžařského vybavení od autobusů do školy. Sportu a lyžování zdar!