Pěvecká a výtvarná soutěž, kterou pravidelně pořádá ZŠ nám. Jana Zajíce, se letos uskutečnila
22. března 2018. Na žáky vždy čeká skvělá konkurence z širokého okolí, zajímavé ceny a odborná porota. Děti z nižšího stupně základní školy bojovaly v 1. a 2. kategorii.  V první kategorii výtvarné soutěže malovaly černým fixem a pastelkami jumbo na téma jak vypadal pravěký člověk (zvíře).
Ve druhé kategorii pracovali žáci křídovým pastelem na dřevěné desce a zpracovávali téma akční pravěká jeskynní malba.
V pěvecké části se na stupních vítězů umístila Ulrika Neuwirthová ze 3. A, která získala v I. kategorii 3. místo.
Ve výtvarné části v  I. kategorii byli úspěšní hned dva mladí umělci z naší školy, Adam Štefan ze 3. B, který získal 2. místo a Lukáš Vindiš ze 3. B, který získal 3. místo.

Mgr. Helena Kozlová, Mgr. Zuzana Víchová