příspěvková organizace

Matematická soutěž Pythagoriáda, která je pojmenována po řeckém matematikovi, byla letos zahájena dubnovým školním kolem.  Úspěšnými  řešiteli  se stali tradičně ti žáci, kteří obdrželi z 15 možných bodů minimálně 10. V pátých třídách naší školy získali tento titul žákyně  Zouharová Alice (5. A) a Mikulčák Ondřej (5. B).
Mezi šestými ročníky a osmými ročníky jsme letos úspěšné řešitele neměli, o to plodnější však byla kategorie 7 tříd, kde letos s nejvyšším počtem bodů postoupí do okresního kola jako úspěšný řešitel Aleš Till z 2. G, hned za ním David Raus ze 7. A a s pomyslnou třetí příčkou Dan Juroška z 2. G. Také dvě žákyně Gabriela Přečková a Isabella Štencelová z 2. G a Ondřej Lichovník ze 7. A dosáhli s 10 body na titul úspěšný řešitel školního kola a budou nás spolu s ostatními reprezentovat v květnu na okresním kole, které se uskuteční na Slezské univerzitě v Opavě.

Mgr. Helena Kozlová