příspěvková organizace

Ve dnech 31. 5. – 3. 6. 2018 se žáci naší školy zúčastnili mezinárodního projektu „Globe Games“ v Humpolci. Naši školu na tomto setkání reprezentovali Michael Nedzbala a Vojtěch Záklasník (z 6. C), Ondřej Roháč (z 8. A) a Adam Barbořák (z 8. C). Žáci prezentovali svůj projekt s názvem Lidé a komunální odpady, který byl zaměřen na snižování produkce komunálních odpadů. V projektu se zaměřili na to, jak skládky odpadů ovlivňují vodu, půdu, ovzduší i biosféru. Dále pak zjišťovali, jestli jsou si lidé vědomi toho, kolik komunálního odpadu vyprodukují a hlavně, jestli by byli ochotni snižovat produkci odpadových materiálů. Kromě konference projektů škol měli účastníci možnost poznat i okolí Humpolce, byli na zajímavých exkurzích, či přednáškách a také absolvovali terénní hru na zříceninu hradu Orlík.

Mgr. Kristýna Krejčí