příspěvková organizace

Pod záštitou Asociace školských sportovních klubů se každý školní rok pořádá Liga sportu, které se účastní 44 přihlášených škol okresu Opava. Do této celoroční ligy se sčítají výsledky 20 nejúspěšnějších soutěží každé školy (celkem je vyhlášeno přes 30 soutěží). V loňském školním roce jsme obsadili pěkné 12. místo.

V září se vždy koná fyzicky náročný vytrvalostní běh na Stříbrném jezeře v Opavě. Velice úspěšní byli kluci II. kategorie (4. – 5. třída), kteří obsadili bronzovou pozici ze 17 škol. Nejúspěšnějším vytrvalcem byl Daniel Faldýn – 6. místo ze 100 běžců. Dalšími členy družstva byli Štěpán Zouhar, Miroslav Šustr, Vojtěch Erben, Patrik Cáb a Jakub Kostka.  Děvčata stejné kategorie doběhla na 11. místě z 16 škol.

Ve III. kategorii (6. – 7. třída) si hoši vybojovali 10. místo z 19 škol a děvčata 8. – 9. místo z 18 škol. Zde je potřeba vyzdvihnout individuální výsledek Nely Thammové, která doběhla na 7. místě ze 105 závodnic.     

V nejstarší IV. kategorii (8. – 9. třída)zazářili opět hoši. Dosáhli na nepopulární 4. příčku ze 13 škol. Výborně zaběhli sourozenci Patrik (5. místo) a Ondřej Moravcovi (12. místo) z 67. Děvčata v této kategorii obsadila krásné 6. místo ze 13 základních škol.

Podrobné výsledky naleznete na www.assk-msk.cz

Dále jsme byli pozváni na finále Velké ceny Opavy, kde je 8 nejúspěšnějších škol z loňského školního roku v atletických soutěžích! Finále se koná formou smíšené štafety 8×200 m, která proběhne příští týden v Opavě.

Děkujeme všem zúčastněným žákům za příkladnou reprezentaci školy!

Sportu zdar, za kabinet TV – I. Hasala, P. Molek