příspěvková organizace

Povinná výuka plavání v rámci tělesné výchovy 2. – 4. ročníků začala 6. září 2018 a skončí 21. prosince 2018.

Děti se zúčastní 10 – 15 hodinových plaveckých lekcí v době od 10,30 a 11,30 hodin v opavském krytém bazénu. Plavecký kurs je rozdělen do třech skupin – úterní a čtvrteční, které mají 10 lekcí, a páteční má 15 lekcí. V úterý a ve čtvrtek dojíždějí žáci 3. – 4. ročníku, v pátek žáci 2. ročníku. Škola hradí dětem plaveckou výuku v plavecké škole.

Na plaveckých lekcích jsou děti zařazeny podle schopností do čtyř družstev a postupně krok za krokem postupují od základních plaveckých dovedností až ke zdokonalování techniky vybraného plaveckého stylu. Pro méně zdatné je určen malý bazének s teplejší vodou do pasu. Všechna družstva používají veselé a zajímavé pomůcky, jako skluzavky, míče, špagetky a velké desky, a hravou formou se zbavují ostychu z vody. Všichni žáci se učí hygieně plavání a adaptaci na vodní prostředí s prvky sebezáchrany. Na závěr žáci dostávají Mokré vysvědčení s udáním dosažených výkonů v plaveckém stylu kraul, prsa, znak a plavání s plaveckou deskou.

L. Schleiderová