příspěvková organizace

Nezisková organizace Eurotopia pořádá pro žáky Moravskoslezského kraje uměleckou soutěž, která se letos uskutečnila 16. října 2018 v krásných prostorách kostela sv. Václava v Opavě, kde se konají koncerty a výstavy. Soutěž je určena dětem od 6 do 15 let. Ve výtvarné části tvořily na téma „Jak se dělá radost“ ve třech věkových kategoriích. Téma pěvecké části je volné, děti mohou soutěžit navíc také v duetech a v kategorii „pěvecká skupina do osmi členů“.

Naše děti z Vítkova byly v letošním ročníku velmi úspěšné jak ve výtvarné, tak v pěvecké části. Ve výtvarné části se umístily takto: I. kategorie – 3. místo (Veronika Glubišová, 2. B), II. kategorie – 2. místo (Veronika Adamcová, 1. G) a III. kategorie – 1. místo (Nela Sofie Thammová, 7. C). V pěvecké části bodovaly v sólových vystoupeních takto: I. kategorie – 3. místo (Nina Šromotová, 3. B), II. kategorie – 3. místo (Michaela Danielová, 5. A), 1. místo (Michal Trojanowský, 6. A), III. kategorie – 3. místo (Natálie Hrubá, 2. G), 1. místo (Anna Mužíková, 3. G).

V kategorii „pěvecká skupina do osmi členů“ (Ondřej Ječmenek – 8. A, Zdeňka Drimajová, Apolena Halamíčková, Vojtěch Jakubík, Anna Mužíková – 3. G, Dominika Veselá, Eliška Halamíčková a Natálie Vavrošová – 5. G) jsme s tříhlasou písní získali krásné 2. místo hned za Základní školou Ilji Hurníka, která má rozšířenou výuku hudební výchovy.

Vystoupení dětí z ostatních škol bylo nejen krásným uměleckým zážitkem, ale také inspirací pro nás. V umění jde totiž spíše než o soupeření o vzájemné sdílení. Gratulujeme všem našim dětem, které nás skvěle reprezentovaly, ať už získaly ocenění nebo ho získají příště.

Mgr. Helena Kozlová