příspěvková organizace

Od 17. 10. 2018 do 16. 11. 2018 se žáci 4. a 5. tříd ZŠG Vítkov zúčastnili dopravní výchovy, která se již tradičně konala na Dopravním hřišti v Odrách.

Výuka se i tentokrát dělila na dvě části. V úvodní teoretické části si žáci osvojili a zopakovali pravidla silničního provozu. Ve druhé části se žáci přesunuli z budovy na dopravní hřiště, na praktickou část výuky, na kterou se tolik těšili. Výuka začala jízdou zručnosti, kde si žáci vyzkoušeli slalom, ostřejší zatáčení, ukazování směru rukou za jízdy, a i jiné nástrahy, které je mohou při jízdě na kole potkat. Po jízdě zručnosti se žáci přejeli na hřiště plné dopravního značení, semaforů a přechodů pro chodce. V praxi si vyzkoušeli například situaci, kdy provoz na křižovatce řídí policista, aby věděli, jak v této situaci v reálném životě jednat.

Mgr. Sylva Doleželová