příspěvková organizace

Jednou z tradičních sportovních soutěží je šplh. Žáci mají za úkol vyšplhat po tyči do výše 4,5 metru. Jedná se o soutěž čtyřčlenných týmů. Sčítají se nejlepší časy prvních tří sportovců.

Okresní kolo každoročně organizuje ZŠ Šrámkova, Opava. Bylo vypsáno 6 kategorií.

1. místo – Roháč Ondřej, Smolka Pavel, Smolka Petr, Černín Radek
  2. místo – Halamíčková Apolena, Šavrdová Valerie, Sobolová Kateřina, Kosterová Karolína

Je třeba vyzdvihnout výkony jednotlivců: Pavel Smolka vyhrál svou kategorii v konkurenci osmdesáti žáků! Vanessa Vašíčková se umístila na třetí příčce ze sedmdesáti žákyň.

Z nižšího stupně předvedl vynikající výkony Adam Dobeš (9. místo ze 70) a taktéž Natálie Daříčková (6. místo ze 70).

Do krajského kola ve Frýdku-Místku postupovaly dvě nejúspěšnější školy v každé kategorii. Starší hoši měli stejný celkový čas jako ZŠ Kylešovice na druhém místě (v tomto případě nás posunul na třetí místo součet umístění všech čtyř závodníků). Základní škola z Kylešovic se nemohla zúčastnit krajského finále, tudíž okres Opava reprezentovala v kraji naše škola a ZŠ Englišova.

Náš tým jsme museli z důvodu nemoci pozměnit. Vyslali jsme Pavla a Petra Smolkovi, Jakuba Hýbela a  Tomáše Rause. Hoši i v kraji předvedli skvělé výkony a vybojovali bronzové medaile! Navíc Pavel Smolka měl druhý nejlepší čas ze všech soutěžících!

Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!