příspěvková organizace

Fotbalová asociace (FAČR) pořádá celostátní futsalový turnaj v rámci projektu „Fotbal ANO, drogy NE“. Přihlášené školy jsou rozlosovány do osmi divizí. Do naší divize (Severní Morava – Moravskoslezský+Olomoucký kraj) se přihlásilo 34 škol, které byly rozděleny do deseti skupin. V prvním (13. 11. 2018) kole jsme byli nalosováni do Bílovce, kde jsme postupně porazili ZŠ Bílovec (4:2), Stěbořice (4:1) a Hradec nad Moravicí (6:3). Zajistili jsme si postup z prvního místa do dalšího kola společně s Bílovcem.

Druhé kolo se konalo 6. 12. 2018 opět v Bílovci. Tentokrát postupoval pouze první tým a to rovnou do severomoravského finále. Náš tým opět nezaváhal. Hoši porazili Velké Heraltice 4:2 a Oldřišov 3:0. V posledním zápase jsme hráli opět s Bílovcem o první postupové místo. Zápas byl hodně vyhecovaný, ale hoši prokázali své fotbalové zkušenosti a zaslouženě zvítězili v poměru 4:3. Zajistili jsme si severomoravské finále, které se bude konat v Ostravě.

Finále naší divize se konalo v ostravské sportovní hale Sareza. Z důvodu vytížení haly byl termín stanoven na jarní prázdniny opavského okresu (15. 3. 2019). O prázdninách jsem byl mimo Vítkov. Požádali jsme o pomoc pana Josefa Jakubce, který finálový turnaj převzal pod hlavičkou TJ Vítkov.

Účast v Ostravě si zajistili výběry z přerovské a třinecké základní školy. V prvním utkání hoši remizovali 4:4 s Přerovem. Ještě necelou minutu před koncem vedli o gól, bohužel nešťastně inkasovali. Ve druhém zápase přehráli Třinec 2:1. O postupujícím do moravského finále se rozhodlo v posledním zápase, kdy Přerov porazil Třinec 4:2 a přerovský tým posunulo dál lepší skoré. Moravské finále bylo na dosah!!! Inkasovaný gól v poslední minutě zastavil skvělou pouť našeho výběru Školskou futsalovou ligou – takový je sport.             

Futsalový tým tvořili: Moravec Patrik a Ondřej (9. C), Fabík Daniel (9. A), Faldýn Adam (kvarta), Šustek Tomáš (9. C), Soukup Vojtěch (6. B), Sivák Rostislav (9. A), Kašpar Patrik (8. A), Kozák Luděk (9. A) a Leher Filip (9. A), Ondřej Vojtěch (7. C).    

Celému týmu děkuji za skvělé výkony a reprezentaci školy! Dále děkuji p. Jakubcovi a TJ Vítkov za vstřícnost a spolupráci!

Mgr. Ivo Hasala