příspěvková organizace

Ve čtvrtek 2. května 2019 jsme se se zájemci z řad žáků VI.B a VIII.B základní školy, primy, sekundy a tercie víceletého gymnázia vydali do Vídně, hlavního města Rakouska. Po celý den nás provázelo slunečné počasí a my si tak mohli naplno vychutnat krásy tohoto města. Nejprve jsme navštívili zámek Schönbrunn, který byl letní rezidencí rakouských císařů. Zájemci o historii si prohlédli zámecké komnaty i zevnitř, ostatní se vydali do zoologické zahrady, která se nachází v zámeckých zahradách a je nejstarší zoologickou zahradou v Evropě. Zážitkem pro všechny z nás byla návštěva Haus des Meeres. Dům moře, jak se tato budova česky nazývá, je několikapatrový objekt, kde se nachází celá řada akvárií, terárii a džungle s nejrůznějšími druhy zvířat. V nejvyšším patře je kavárna s nádherným výhledem na Vídeň. Poté jsme se přesunuli do samotného centra města, kde jsme prošli zahradami Hofburgu, sídla rakouského prezidenta, a navštívili Katedrálu svatého Štěpána, jeden ze symbolů Vídně. Pěší zónou jsme se vydali k Burgtheatru, Vídeňské radnici a Parlamentu. Na závěr celé exkurze jsme se zastavili u Hundertwasserhausu, kde byla možnost zakoupení posledních suvenýrů na cestu domů. Na závěr nezbývá než poděkovat za výbornou organizaci akce Mgr. Blance Váňové a Mgr. Andrei Mášové.        

Ohlasy našich žáků:

Ve Vídni se mi líbilo moc, zejména zámek se zámeckou zahradou a dále Dům moří.   Těším se na příští exkurzi do Ruska nebo Osvětimi.

Zájezd se mi líbil. Odnesla jsem si plno nových informací.

Bylo to fajn, byla zábava. Líbilo se mi v zahradách zámku a v Domě moří, sice jsem si myslela, že žraloci budou větší…

Super. Bezva výlet. Zámek zajímavý a u Domu moří měli mimo jiné výbornou zmrzku.

Bylo to moc fajn, viděla jsem spoustu nových věcí a klidně bych jela znovu.

Líbil se mi celkový výklad paní učitelky a její průvodcování Vídni. Těším se na další exkurzi!

 

Lukáš Váňa