příspěvková organizace

Dne 9. 5. 2019 se vybraní žáci zúčastnili vědomostní přírodovědné soutěže Zlatý list, která se konala již tradičně na ZŠ v Břidličné. Na žáky zde čekalo 14 stanovišť s úkoly, za jejichž plnění získávali body. Soutěž byla rozdělena do 3 kategorií a naši školu v každé kategorii reprezentovala vždy 2 družstva.

Celkově nejlepšího umístění z naší školy, konkrétně krásného 3. místa, dosáhl jeden z týmů v I. kategorii (tým tvořily: Staňková Karolína, Sovová Barbora, Hrubá Barbora, Samková Judita, Gazdíková Veronika a Maderová Kristýna). Druhý tým I. kategorie získal 7. místo.

Ve II. kategorii se úspěšnější tým umístil na 6. místě (v týmu byli: Kořenek Kryštof, Vícha Lukáš, Kostka Jakub, Jež Jan, Kokoř Jan, Mlčák Michal). Druhý tým II. kategorie získal 15. místo.

V kategorii III. se jeden z týmů umístil na hezkém 7. místě (složení týmu: Karlík Adam, Kokořová Tereza, Šusterová Tereza, Zeisberger Daniel, Roháč Přemysl, Roháč Ondřej) a druhý tým v této kategorii uspěl na 19. místě.

I přes poměrně nepříznivé počasí se žákům akce líbila a všichni, i mimo stupně vítězů, byli odměněni drobnými cenami.

Děkujeme žákům za reprezentaci školy a gratulujeme k dosaženým výsledkům.

Mgr. Kristýna Krejčí