příspěvková organizace

Okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda se uskutečnilo dne 28. května 2019 na Slezské univerzitě v Opavě.  Vzhledem k tomu, že ve školním kole dosáhlo titulu úspěšný řešitel velké množství žáků okresu, rozhodla komise o zvýšení hranice pro postup. Z naší školy vyhovoval pro postup pouze Tomáš Raus ze třídy VIII. B, který získal ve školním kole 14 bodů. Vzhledem k tomu, že jsme měli pouze jednoho reprezentanta, o to více jsme mu drželi palce. Tomáš nás mile překvapil, když ze 48 soutěžících ve své kategorii získal bronzové pásmo. První místo obsadil student s 13 body. Tři žáci obsadili s 12 body stříbrnou pozici a Tomáš Raus s 11 body obsadil spolu se dvěma dalšími bronzovou příčku. Za tento úspěch získává diplom a cenu. Gratulujeme Tomášovi a přejeme mu mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Helena Kozlová