příspěvková organizace

Jedenáct stanovišť po celém Moravskoslezském kraji otevřelo v květnu mimořádně své prostory pro veřejnost. Některé třídy naší školy se této akce zúčastnily v pondělí 27. 5. 2019 v prostorách Zdravotnické záchranné služby ve Vítkově. Žáci si mohli prohlédnout záchranářská vozidla i jejich vybavení. Vyzkoušeli si zpevnění ruky dlahou, někteří si změřili svůj krevní tlak a dozvěděli se mnoho zajímavosti o svém zdraví.  Učili se, jak správně přivolat a poskytnout zraněnému pomoc a ti, kteří si vyzkoušeli i masáž srdce se přesvědčili o tom, že práce záchranářů je opravdu fyzicky hodně náročná. Velkým zážitkem pro některé žáky bylo, že se mohli posadit do sanitky na místo řidiče a zapnout si „houkačku“. Na závěr všichni dostali obrázkové pexeso se zdravotnickou tématikou, kde si doma mohou opakovat své nabyté vědomosti. Za příjemně strávené dopoledne děkujeme zaměstnancům Zdravotnické záchranné služby ve Vítkově.

Mgr. Jarmila Haubeltová