příspěvková organizace

Ve čtvrtek 14. 11. 2019 jsme přivítali v kině ve Vítkově Marka Jelínka, cestovatele, který jako první člověk na světě projel dva kontinenty na koloběžce

Posledním cílem Marka Jelínka bylo  9 států v Asií. Během své cesty navštívil magická místa, jako jsou Varanasí, hinduistické chrámy, projel chudinskými slamy, setkal se s mnichy, navštívil Himaláje, kde zdolal Annapurny (3590m), poznal tajuplný starobylý Angor Wat, krásy Indie, Thajska a Malajsie. Prožil sedm nezapomenutelných měsíců a ujel 7850 km, které mu opět více otevřely oči a změnily pohled na život.

Žáci 7. A, 7. B, 7.  C, 8. A, 8. B, 9. A, 9. B a sekundy víceletého gymnázia si tak se zaujetím vyslechli informace o přípravě, průběhu a zajímavostech z cesty, které byly doplněny řadou fotografií a krátkých videí. 

Mgr. Blanka Váňová